Pomysły na pyszne i lekkie desery

Dbając o sylwetkę, wcale nie musimy rezygnować ze zdrowych słodkości. Wyposażeni w odpowiednią wiedzę będziemy w stanie bez trudu przygotować pyszne i lekkie desery. Niskokaloryczne przysmaki mogą zastąpić słone lub słodkie przekąski, które bywają zgubą dla osób zmagających się z niechcianymi kilogramami.

Przestrzeganie diety nie zawsze musi wiązać się z całkowitą rezygnacją z ulubionych słodkości. Bardzo często da się zastąpić w nich niektóre składniki odpowiednimi, niskokalorycznymi odpowiednikami. Chcąc zrzucić kilka kilogramów, warto zrezygnować z tłustej śmietany i produktów z cukrem. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele składników w wersji odtłuszczonej lub z niższą zawartością substancji słodzących.

Lekkie desery często bazują na owocowych smakach. Mus z malin lub kruche ciasto z jabłkami to nadal świetne przekąski dla dbających o wagę, oczywiście jeśli zostaną wykonane z dostosowanych do wymogów diety produktów. Fani czekolady również nie muszą rezygnować z ulubionego smaku, o ile zdecydują się na zastąpienie zwykłej tabliczki, np. czekoladowymi babeczkami przygotowanymi na bazie kakao.